Současný stav očkování v Pardubickém kraji

Informace Pardubického kraje k aktuální situaci ohledně očkování.

Současný stav očkování v Pardubickém kraji k 11. 3. 2021

Aneb: Kdo, kde a čím je očkován

K 11. 3. 2021 jsme v Pardubickém kraji naočkovali téměř 38 tisíc dávek všech typů vakcín. Očkujeme prioritní skupiny obyvatel nad 80+ a 70+ let, pracovníky ve zdravotnictví a sociálních službách, pedagogy a pracovníky ve školství, zaměstnance a klienty sociálních služeb.

Krajská očkovací místa – zvýšíme na 10 míst

Dosud v kraji funguje 6 očkovacích míst, ve kterých se očkuje vakcínou Comirnaty – Pfizer a u kterých rozšiřujeme provozní doby a kapacitu:

• v Pardubicích v sále Jana Kašpara,
  • v Chrudimi v nemocnici,
  • v Litomyšli v nemocnici,
  • v Ústí nad Orlicí v nemocnici,
  • ve Svitavách v centru Fabrika,
  • a přibylo nám očkovací místo v Seči v ambulanci praktického lékaře.

Od 15. 3. začneme dle naší očkovací strategie očkovat vakcínou Moderna v dalších 4 očkovacích místech, a to

• v Jevíčku - v Odborném léčebném ústavu,
  • v Rybitví – v LDN,
  • v Brandýse nad Orlicí v Rehabilitačním ústavu.

Od 17. 3. bude spuštěno další očkovací místo, na jehož zřízení spolupracuje Pardubický kraj, a to ve státní příspěvkové organizaci Hamzově odborné léčebné v Luži – Košumberk.

Těmito kroky jsme rozšířili jak kapacity očkování, tak pokrytí očkovacími místy. Předpokladem pro fungování těchto center i těch, které dále plánujeme spustit od dubna, je samozřejmě dostatek vakcín od státu. Nyní máme nejnověji potvrzeno 12 plat týdně po celý duben vakcíny Comirnaty – Pfizer, to je až 14 040 dávek týdně, pokud počítáme s šesti dávkami v jedné lahvičce.

Praktičtí lékaři

Od 1. 3. začali spoluobčany starší 70 let věku očkovat také praktičtí lékaři, kterých se v kraji do očkování přihlásilo dosud 238.  Registrované pacienty k očkování má aktuálně 150 lékařů a každý den se přidávají další lékaři a přibývá i počet registrovaných pacientů. K 10. 3. 2021 lékaři naočkovali 4 719 spoluobčanů. Všem praktickým lékařům děkujeme.

Už jsme vás informovali, že prvních dodávek vakcíny AstraZeneca bylo v prvním týdnu března pro tento účel málo. To se postupně mění. Tak, jak budou přicházet přislíbené vyšší dávky vakcíny Astra Zeneca, bude očkovaných přibývat. Garantujeme, že všechny obdržené vakcíny Astra Zeneca bude Pardubický kraj dávat praktikům k dispozici.

Dodávky vakcín

Prozatím jsme obdrželi 48 850 dávek, které jsou ihned distribuovány do očkovacích míst.

Rozdělení počtu vakcín řídí stát.

V příštím týdnu bychom měli navíc obdržet 2 000 dávek vakcíny Moderna, která bude distribuována právě do nově vzniklých očkovacích míst. Každému z očkovacích míst bude dodáno 400 vakcín.

V následujících týdnech, zejména pak v dubnu, budeme očekávat potvrzení avíza zvýšeného množství vakcíny od společnosti Pfizer, jejíž obdržení bude podmínkou pro otevření dalších očkovacích míst dle krajské strategie očkování.

Dodávky vakcín jsou vždy hlášeny týden předem. Konkrétní den dodávky se často mění.

Registrace k očkování a rezervace termínů

Registrace probíhá za pomoci centrálního rezervačního systému na adrese registrace.mzcr.cz.

S registrací mohou pomoci také bezplatné linky 1221 (státní) a 466 026 466, která je vytvořena Pardubickým krajem.

Aktuální informace k očkování v našem kraji máme připravené také na internetových stránkách www.pardubickykraj.cz/ockovani, kde je umístěna mapa kraje s vyznačením jednotlivých očkovacích míst a jejich časové dostupnosti od registrace po rezervaci konkrétního termínu.

Chceme tak pomoci lidem s výběrem konkrétního očkovacího místa, protože se může stát, že některé je více zatížené zájmem o očkování a čekací doba je tak delší.

Od včerejška je spuštěno přihlašování do nově vzniklých očkovacích míst v Rybitví, Luži, Brandýse nad Orlicí a Jevíčku.

Současný stav očkování v Pardubickém kraji

Současný stav očkování v Pardubickém kraji_11_3_DEF.docx