Zrychlení internetu v obci

Společnost CETIN plánuje vybudovat optickou síť, která v naší obci zajistí stabilní a rychlé připojení na internet. Stavba bude realizována pouze pokud projeví zájem 80 % vlastníků domů. Připojení domů je bezplatné. Dne 31. ledna 2024 bude zástupce společnosti zapisovat zájemce o připojení.

Dne 31. ledna 2024 od 9 do 18 h bude na OÚ Mrákotín

probíhat akviziční činnost společnosti CETIN. Akvizice znamená udělení souhlasu s umístěním optické přípojky na Vašem pozemku. Projektový konzultant Mojmír Šťastný zde bude zapisovat zájemce o bezplatné připojení Vašeho domu na optickou síť, kterou zde plánuje vybudovat společnost CETIN.

Tato síť Vám zajistí stabilní a rychlé připojení na internet i televizi s rychlostí až 2 Gb/s (2.000 Mb/s) od kteréhokoli operátora (např. T-mobile, O2, Vodafone, Nordic.,Tlapnet a spousty dalších více či méně známých poskytovatelů). Oproti současné průměrné rychlosti do 30 Mb/s, je navrhovaná optická síť mnohonásobně rychlejší a hlavně stabilnější.

Váš souhlas s vybudováním přípojky Vás však v žádném případě NEZAVAZUJE se na ni připojit a využívat jakýchkoliv služeb (dokud si tedy službu neobjednáte, je pasivní a tím neodebírá žádnou energii). Souhlas s provedením přípojky není povinný, pokud neudělíte souhlas, tak přípojka nebude realizována. Je však nutné si uvědomit, že po dokončení optické sítě bude již velmi obtížné a hlavně nákladné (v řádech desetitisíců) přípojku zrealizovat.

Prosíme tedy všechny občany o účast a spolupráci.

Dále je nutné konstatovat, že pokud o provedení přípojky optické sítě neprojeví zájem 80 % vlastníků domů, nebude se stavba realizovat.

Na obecním úřadě Vám bude k dispozici projektový konzultant a bude odpovídat na případné další dotazy k plánované výstavbě.

Pokud se někdo z Vás v uvedený den nebude moci zúčastnit, prosím o tuto informaci na e-mailovou adresu  akvizice@psdataprojekt.cz, nebo na telefonní číslo 720 679 155.  O účast prosím také ty, kteří přípojku chtít nebudou, abychom je mohli v projektu poznačit.

Pardubický kraj pro rodinu

Pardubický kraj pro rodinu