Obec Mrákotín
Obec Mrákotín
a osada Oflenda

Zrychlení internetu v obci

Společnost CETIN plánuje vybudovat optickou síť, která v naší obci zajistí stabilní a rychlé připojení na internet. Stavba bude realizována pouze pokud projeví zájem 80 % vlastníků domů. Připojení domů je bezplatné. Dne 31. ledna 2024 bude zástupce společnosti zapisovat zájemce o připojení.

Dne 31. ledna 2024 od 9 do 18 h bude na OÚ Mrákotín

probíhat akviziční činnost společnosti CETIN. Akvizice znamená udělení souhlasu s umístěním optické přípojky na Vašem pozemku. Projektový konzultant Mojmír Šťastný zde bude zapisovat zájemce o bezplatné připojení Vašeho domu na optickou síť, kterou zde plánuje vybudovat společnost CETIN.

Tato síť Vám zajistí stabilní a rychlé připojení na internet i televizi s rychlostí až 2 Gb/s (2.000 Mb/s) od kteréhokoli operátora (např. T-mobile, O2, Vodafone, Nordic.,Tlapnet a spousty dalších více či méně známých poskytovatelů). Oproti současné průměrné rychlosti do 30 Mb/s, je navrhovaná optická síť mnohonásobně rychlejší a hlavně stabilnější.

Váš souhlas s vybudováním přípojky Vás však v žádném případě NEZAVAZUJE se na ni připojit a využívat jakýchkoliv služeb (dokud si tedy službu neobjednáte, je pasivní a tím neodebírá žádnou energii). Souhlas s provedením přípojky není povinný, pokud neudělíte souhlas, tak přípojka nebude realizována. Je však nutné si uvědomit, že po dokončení optické sítě bude již velmi obtížné a hlavně nákladné (v řádech desetitisíců) přípojku zrealizovat.

Prosíme tedy všechny občany o účast a spolupráci.

Dále je nutné konstatovat, že pokud o provedení přípojky optické sítě neprojeví zájem 80 % vlastníků domů, nebude se stavba realizovat.

Na obecním úřadě Vám bude k dispozici projektový konzultant a bude odpovídat na případné další dotazy k plánované výstavbě.

Pokud se někdo z Vás v uvedený den nebude moci zúčastnit, prosím o tuto informaci na e-mailovou adresu  akvizice@psdataprojekt.cz, nebo na telefonní číslo 720 679 155.  O účast prosím také ty, kteří přípojku chtít nebudou, abychom je mohli v projektu poznačit.

Rychlý kontakt

Obec Mrákotín
Mrákotín 52
539 01 Mrákotín
tel. 469 350 934
datová schránka    tv2b2sx
č. účtu 3241365389/0800
starosta@obecmrakotin.cz

Úřední hodiny
pondělí, středa
18–19

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Sociální sítě

Sledujte nás na facebooku

ČEZ distribuce - plánované odstávky

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

google-play-downloadapp-store-download

Mapový portál

 

Mapový portál

 

Regionální sdružení

Mikroregion Skutečsko - ležáky

 

Mikroregion Hlinecko

Pardubický kraj pro rodinu

Pardubický kraj pro rodinu