Chinaski: Každej ví kulový

Kdy: 1. 6. 2022 19:30 - 21:07

Chinaski

Nebývalé otevřený dokument o historii populární kapely Chinaski. Deprese, hádky a rozpady přátelství na pozadí úspěchů, vyprodaných koncertů a desítek rádiových hitů. Hudební časosběrný dokument ČR.

Typ akce: kino-film (dokumentární film, dokumentární film, dokumentární film, dokumentární film, dokumentární film, dokumentární film, dokumentární film, dokumentární film, dokumentární film, hudební film, hudební film, hudební film, hudební film, hudební film, hudební film, hudební film, hudební film, hudební film)

Nebývale otevřený dokument Chinaski: Každej ví kulový ukazuje, že na pozadí hudebních úspěchů, vyprodaných koncertů, vydání úspěšných alb a desítek rádiových hitů, byly také deprese, hádky, rozpady přátelství nebo nutnost vyrovnat se se smrtí kapelníka Pavla Grohmana. Režie časosběrného dokumentu, který vznikal pět let, se ujal režisér Pavel Bohoněk. Hlavní aktéři Michal Malátný a František Táborský před divákem nic netají a bez obalu popisují své tehdejší pocity a rozhodnutí. Velký prostor dostali i bývalí členové Petr RajchertAdam Stivín, bratři Škochové, Marpo nebo Petr Kužvart. Cenné svědectví přinášejí bývalí a současní manažeři Milan Pešík, Hana Petřinová, Marcel Vyšín z Universal Music nebo Ladislav Vajdička z BrainZone. Kariéru Chinaski reflektují i hudební novinář Jaroslav Špulák, rádio pluggerka Marta Říhová, muzikantští kolegové David Koller a Petr Janda nebo herec Zdeněk Svěrák.

Chinaski: Každej ví kulový (2021) | ČSFD.cz (csfd.cz)

Datum vložení: 21. 5. 2022 23:39
Datum poslední aktualizace: 21. 5. 2022 23:47