EVA URBANOVÁ OPERNÍ GALA

Kde: Kulturní klub Skuteč

EVA URBANOVÁ OPERNÍ GALA

Závěrečné operní gala

Typ akce: hudba (operní árie, operní árie, operní árie, operní árie, operní árie, operní árie, operní árie, operní árie, operní árie, operní árie, operní árie, operní árie, operní árie, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba)
Bezbariérový vstup na akci

Program:
Bedřich Smetana: árie Libuše „Bohové věční tamo nad oblaky“ z opery Libuše
Bedřich Smetana: árie Mařenky „Och jaký žal“ z opery Prodaná nevěsta
Bedřich Smetana: Skočná z opery Prodaná nevěsta
Antonín Dvořák: „Měsíčku na nebi hlubokém“, árie Rusalky z 1. dějství opery Rusalka
Antonín Dvořák: Když mě stará matka
Antonín Dvořák: Humoreska
Leoš Janáček: árie Kostelničky „Co chvíla“ z opery Její Pastorkyňa

přestávka

Franz Schubert: Ave Maria
Giacomo Puccini: „Oh! Mio babbino caro“, árie Lauretty z opery Gianni Schicchi
Zdeněk Král: Kde domov náš?
Giuseppe Verdi: „Stride la vampa“ árie Azuceny z opery Trubadúr
Augustin Lara: Granada
Aram Chačaturjan: Šavlový tanec
Tomaso Albinoni: Adagio

Eva Urbanová je jednou z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň a sopranistek. Vystupuje na mnoha světových operních scénách včetně milánské La Scaly, londýnské Covent Garden a Metropolitní opery v New Yorku. Pravidelně nahrává pro české hudební vydavatelství Supraphon. Od roku 1990 je sólistkou Opery Národního divadla v Praze a počínaje rokem 2010 je též stálým hostem Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Mezi její stěžejní role patří postava Kostelničky z opery Její pastorkyňa (Jenůfa) od Leoše Janáčka, za níž získala v letech 1997 a 2005 cenu Thálie. Vedle operních představení se pravidelně věnuje také koncertní činnosti. Mezi její stálý koncertní repertoár patří Janáčkova Glagolská mše (Londýn, Toronto, Athény), Dvořákovy skladby Stabat Mater, oratorium Svatá Ludmila (Edinburgh), Requiem nebo Te Deum. Vystupuje také ve Verdiho Requiem, v Mozartově Requiem či v Brittenově Válečném requiem, s nímž účinkovala v londýnské Royal Albert Hall. V roce 2017 jí byla udělena Medaile za zásluhy o stát v oblasti umění.

Moravské klavírní trio bylo založeno roku 1997 v Brně. Za dobu své existence absolvoval soubor stovky koncertů na významných pódiích doma i v zahraničí. Počtem nastudovaných skladeb, který zahrnuje více než 25 celovečerních recitálů klasické triové literatury, se Moravské klavírní trio řadí k souborům s nejrozsáhlejším repertoárem v Evropě. Díky mimořádné šíři operního a písňového repertoáru (přes 200 skladeb ve vlastních úpravách) je Moravské klavírní trio také oblíbeným partnerem operních pěvců mezinárodního renomé (Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Štefan Margita, Miki Isochi). Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu – dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu.

Kulturní klub Skuteč, Rubešova 525, Skuteč, 53973

Město Skuteč