Skautský seminář
Kdy: 18. 1. 2025 9:00 - 18:00
Kde: Kulturní klub Skuteč
Vystoupí zde scénárista, režisér a senátor Břetislav Rychlík, publicista a odborník na dezinformace Bohumil Kartous, vedoucí projektu Pomozte Ukrajině s Pamětí národa Martin Ocknecht, který představí dokument Buď laska. Zuzana Benešová z projektu Živá půda bude hovořit o udržitelném zemědělství a prevenci eroze. Program doprovodí také workshopy.
Přednášky probíhají po celý den. Vstupné činí 130 Kč pro dospělé a 100 Kč pro děti a studenty. Kompletní program a registrace jsou dostupné na webu els.skauting.cz/seminar-skutec/. Akce se koná od 9:00 do 18:00 a je otevřená také veřejnosti.
Hostem Skautského semináře bude Břetislav Rychlík. Rychlík je scénáristou, režisérem, hercem, autorem několika dokumentárních filmů o skautingu, jedním ze zakladatelů Občanského fóra a v současnosti také senátorem. Lukáš Hejduk – Azor s ním povede rozhovor o skautingu, umění, politice a ekologii duše.
Publicista Bohumil Kartous se zaměří na téma dezinformací a způsoby šíření propagandy. Zuzana Benešová z projektu Živá půda vysvětlí, jak udržitelně hospodařit. Film Buď laska, popisující misi organizace Post Bellum v ukrajinském Charkově, uvede jeho tvůrce Martin Ocknecht.
Součástí budou i workshopy. Jeden z nich bude hudební na téma Staré skautské písně, který povede Tereza Štolbová – TéTé. V dalším se můžeme pod vedením Matouše Bohatého – Gargamela vydat na historickou procházku Skutčí. S Michaelou Beránkovou si oprášíme znalosti první pomoci. Původně měl vystoupit také novinář Václav Dolejší, který se však z účasti omluvil.
Další informace
Adresa místa konání
Cena
Časová náročnost
Doba trvání: 9 hodinOrganizátor
Junák – český skaut, středisko Ležáky – Skuteč, z. s.Datum poslední aktualizace: 12. 12. 2024 7:19