Trio Bel Canto (Hudební večer v synagoze)

Kdy: 22. 1. 2023 17:00 - 18:30

Kde: Synagoga

Trio Bel Canto

Koncert zahrnuje skladby skladatelů z období baroka a klasicizmu jako jsou J.S. Bach, A. Vivaldi, W. A. Mozart i hudbu soudobou v oblíbené kombinaci sopránu, flétny a kytary, která poskytuje delikátní, ušlechtilý zvuk a jemnou dynamiku.

Typ akce: hudba (koncert, koncert, koncert, koncert, koncert, koncert, koncert, koncert, koncert, koncert, koncert, koncert, koncert, ostatní, ostatní, ostatní, ostatní, ostatní, ostatní, ostatní, ostatní, ostatní, ostatní, ostatní, ostatní, ostatní, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba, vážná hudba)

Trio Bel Canto

neděle 22.1.2023 v 17:00

Koncert zahrnuje skladby skladatelů z období baroka a klasicizmu jako jsou J.S. Bach, A. Vivaldi, W. A. Mozart a další v oblíbené kombinaci sopránu, flétny a kytary, která poskytuje delikátní, ušlechtilý zvuk a jemnou dynamiku.

Aneta Podracká Bendová - soprán

Absolvovala Konzervatoř Brno a Hudební vědu na MU, ve studiu zpěvu pokračuje na JAMU v Brně. Zúčastnila se pěveckých masterclass s R. Arends, E. Tubb, I. Sylyou, I. Bittovou, I. Mikeskovou a J. Galatenkem. Je členkou Operného štúdia Slovenského národního divadla. Spolupracuje s Czech Ensemble Baroque, Ensemble Opera Diversa, Chorakademie Lubeck, pravidelně koncertuje s Trio BelCanto, také participuje na projektech experimentálního jazzu a improvizace. Spolupracuje s brněnskými studenty kompozice a skladateli – např. s Pavlem Zemkem Novákem, jehož závěr Pašijí podle sv. Lukáše uvedla v premiéře. Vystupovala s Filharmonií Brno, na festivalech Forfest, Setkávání nové hudby Plus, Hudební současnost a Preludium Šumperk. Na festivalu soudobé opery NODO debutovala   mikrotonální opeře P. Cíglera, dále pak účinkovala v inscenacích A. Háby a J. Cage. Jako rezidentka Institutu Ostravské dny nové hudby uvedla v české premiéře část opery Here Be Sirens pro tři soprány a klavír americké skladatelky nominované na Pulitzerovu cenu K. Soper.

Mariia Mikhailovaflétna

Studovala hru na flétnu na hudebním učilišti v Togliatti (Ruská federace). Ve studiu dále pokračovala na konzervatoři Sobinova v Saratově. Od roku 2012 působila v symfonickém orchestru ve městě Ryazan. Navštěvovala mistrovské kurzy u vynikajících pedagogů a rovněž se zúčastnila mnoha soutěží (International competition woodwing instruments v Togliatti atd.) Hrála v různých hudebních projektech (např. Mládežnický symfonický orchestr Powolžia, Řeka Talantov Petrohrad, music alp Francie). V současné době studuje na Jamu v Brně a věnuje se koncertní činnosti v různých komorních souborech, také působí jako pedagog hry na flétnu.

Libor Janeček – kytara

Absolvent brněnské konzervatoře. V letech 1992-2008 účinkoval v koncertním duu INSTRUMENTAL TANDEM (kytara-akordeon) se zaměřením na argentinské tango Astora Piazzolly i dalších jihoamerických skladatelů. V tomto obsazení pořídil řadu nahrávek pro Český rozhlas i rádio Proglas (CD s hudbou A.Piazzolly: Tango nuevo – debutové CD v roce 2000, Tango porteňo v roce 2006). V současné době se věnuje sólové koncertní činnosti a v komorním duu a triu. Byl spoluzakladatelem souboru barokní a klasické hudby TRIO BEL CANTO, které významným způsobem umělecky podporuje na mnoha koncertech v České republice i v zahraničí. Sólisticky působil s Tišnovským komorním orchestrem. Jeho repertoár zahrnuje především skladby období baroka a klasicizmu, jihoamerickou a španělskou hudbu i hudbu českých skladatelů.

Předprodej vstupenek v Turistickém informačním centru Heřmanův Městec nebo online na: Předprodej vstupenek - SPOKUL HM, p.o.

Synagoga, Havlíčkova 809, Heřmanův Městec, 53803

Plné vstupné: 250 Kč Snížené vstupné: 200 Kč